Size bir telefon kadar yakınız
0532 063 28 68
Dil Seçin
tr

İKİNCİ EL KANTAR

İKİNCİ EL KANTAR

İKİNCİ EL KANTAR

İkinci el kantar alımlarında siz değerli müsterilerimize kaliteli ve güvenilir ürünler sahiplendirme konusunda bazı bilgilere değinmek istiyoruz.
Bu bilgiler ışığında yapacağınız alışverişler hem size hemde size güvenen müşterilerinize memnuniyet katacaktır.

İKİNCİ EL KANTAR ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

İkinci el kantar almaya karar verdiğinizde bir dizi dikkat edilmesi gerekenler listesi ile karşılaşmaya hazır olun. Sadece duyduğunuz bir markanın ikinci elini bulmuş olmanız size tam da aradığınız kantara sahip olma şansını vermez çoğu zaman. İkinci el kantar alımlarında özellikle teknoloji ile ilişkili bir ürün olan kantar seçimi söz konusu ise satın almayı planladığınız ürünü görmeden ve incelemeden para ödemeyin. Özellikle internet üzerinden ikinci el kantar alacaksanız bu konuda güvenli kantar firmaları üzerinden ilerleyin ve geri ödeme garantisi olan iadeye imkan tanıyan kantar firması (DünyaKantar) aracılığı ile gerçekleştirin alım işleminizi. DünyaKantar 2.el kantar satşlarında müşterilerine tüm garanti koşullarını sunmaktadır.
İkinci el Kantar alımı söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da almayı planladığınız ikinci el kantarın çalıntı ürün olmamasıdır. Eğer ürün, piyasa değerinin çok altında bir fiyata satışa sunulmuş ise çalıntı bir ikinci el Kantar ile karşı karşıya olabilirsiniz. Günümüzde pek çok marka, resmi sitelerinde seri numarası sorgulamasına olanak tanıyor. Satın almayı planladığınız 2. el kantarın seri numarasını Bilim Sanayi ve Teknoloji il müdürlüğünden sorgulatabilir ve ürünün çalıntı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İKİNCİ EL KANTAR ALIRKEN KONTROL ETMENİZ GEREKEN 7 TEMEL NOKTA

İlk önce Kantarın yanına giderek enine boyuna hasar tespiti yapın. Her hangi bir yerinde vuruk, derin çizik, kırık olup olmadığını kontrol edin.
• Kantar çalışır bir vaziyette ise Düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
• 2.el kantar’ın indikatörü ve loadcelleri değişmesi en zor parçalarındandır. Bu nedenle sorunsuz olduğundan emin olun.
• Kantar üzerindeki tüm soketleri, kablosuz bağlantı noktalarını (Bluetooth ve Wi-Fi gibi) ve yuvaları kontrol edin.
İndikatör fiziksel olarak kolayca zarar görebilir.Bu nedenle ağırlığını bildiğiniz bir araç ile kantarda deneme tartımları yapın.
• İkinci el kantarın üzerinde bulunan elektronik malzemelerin tam ve eksiksiz bir şekilde bulunduğundan emin olun.Aksi taktirde tüm ekipmanları kombine bir şekilde çalışan ikinci el kantardan istemiş olduğunuz doğru tartımları alamazssınız.
• Loadceller kantarın en pahalı bileşenlerinin başında yer alır bu nedenle ikinci el kantar almadan önce loadcell ölçümlerini mutlaka yaptırın.